Последната промена е направена на:
26 септември 2018 во 08:36 часот.
Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)Albanian
header_mk
Васил Антевски - Дрен, Скопје

 

dren

dren1

 

                                                                                                                                                       назад...

 
Повеќе
Соопштение за одбележување на Глобалната недела на пари (Global Money Week)Агенда за одбележување на Глобалната недела на пари (Global Money Week)

 

Во рамки на светскиот настан “Глобална недела на пари”, Агенцијата за супервизија на осигурување (АСО) спроведе едукација во...
 
Глобална недела на пари
 

Глобална недела на пари, оваа година се одржува од 10 до 17 март, а учество ќе земат околу 2 милиони деца од над 100 земји во светот. Сите тие ќе се вклучат во активностите кои ќе бидат организирани од над 500 институции и организации. Нашата земја исто така, активно се вклучи...
 
Одбележување на Денот на осигурувањето
 

Агенцијата за супервизија на осигурување, на 1-ви ноември, 2013 година, во 10ч. во хотелот “Александар Палас”, одржа свечена манифестација по повод Денот на осигурувањето. На настанот свечено обраќање имаа г. Зоран Ставрески, Заменик Претседател на Владата и министер за...
 
Спроведена обука за вработените во Агенцијата за супервизија на осигурување
 

Во насока на ефикасно спроведување на своите законски надлежности и активности, Агенцијата за супервизија на осигурување (АСО) континуирано вложува во заjакнување на човечките ресурси преку воспоставување и имплементација на систем на континуирана едукација и...
 
« ПочетокПред12345678910СледноКрај »

Страница 5 од 11

Анкета

Дали сметате дека нашата интернет страница ги задоволува вашите потреби?
 
Дали сметате дека информациите на нашата интернет страница се лесно достапни?
 

 

 

  • Потребна документација
  • Тарифник на АСО
  • Мисија
  • Квартални извештаи
  • Прашајте ја АСО
  • Закони
  • Регистар на друштва за осигурување