Последната промена е направена на:
25 јули 2019 во 10:24 часот.
Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)Albanian
header_mk
Настани
Филтер по наслов     Прикажи # 
# Наслов Датум
1 Одржана првата „INSURTECH“ работилница во Стопанската комора на Македонија - ДИГИТАЛИЗАЦИЈАТА КАКО УСЛОВ ЗА РАЗВОЈ НА ПАЗАРОТ НА ОСИГУРУВАЊЕ Понеделник, 11 Февруари 2019
2 Доделени наградите на учениците со најдобри творби за меѓународните денови на штедењето и осигурувањето Вторник, 20 Ноември 2018
3 ИЗВЕСТУВАЊЕ Четврток, 08 Ноември 2018
4 Одбележување на Денот на осигурувањето, 1 ноември, 2018 година Петок, 02 Ноември 2018
5 Регионална актуарска конференција – 22 февруари 2018 година Вторник, 20 Февруари 2018
6 Наградени на конкурсот „Светски ден на штедење“ (на теми: „И јас умеам да штедам“ и „Што значи за мене осигурувањето на домот и семејството“) Среда, 01 Ноември 2017
7 Реализирана работна посета со претставници од Регулаторот на финансиски пазар на Австрија Четврток, 20 Јули 2017
8 Глобална недела на пари Петок, 24 Март 2017
9 Доделена награда на Агенцијата за супервизија на осигурување Среда, 01 Март 2017
10 Спроведена обука за вработените во Агенцијата за супервизија на осигурување Четврток, 03 Март 2016
 
« ПочетокПред12345СледноКрај »
Страница 1 од 5

Анкета

Дали сметате дека нашата интернет страница ги задоволува вашите потреби?
 
Дали сметате дека информациите на нашата интернет страница се лесно достапни?
 

 

 

  • Потребна документација
  • Тарифник на АСО
  • Мисија
  • Квартални извештаи
  • Прашајте ја АСО
  • Закони
  • Регистар на друштва за осигурување