Последната промена е направена на:
24 јуни 2019 во 11:45 часот.
Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)Albanian
header_mk
Настани
Филтер по наслов     Прикажи # 
# Наслов Датум
11 Одбележување на Денот на осигурувањето, 1 ноември, 2015 година Четврток, 05 Ноември 2015
12 Предизвици и трендови на глобалната осигурителна индустрија и нивното влијание на осигурителната индустрија во Македонија Вторник, 22 Септември 2015
13 Одбележување на Денот на осигурувањето Понеделник, 10 Ноември 2014
14 Доделување на награди за најдобри ликовни и литературни творби по повод меѓународниот ден на штедење Петок, 31 Октомври 2014
15 Прес конференција за промоција на новото осигурување во земјоделството подржано од Европа Ре Среда, 17 Септември 2014
16 Информација за реализирани настани во организација на Агенцијата за супервизија на осигурување Вторник, 17 Јуни 2014
17 Испит за застапници на осигурување 12 и 13.05.2014 Вторник, 06 Мај 2014
18 Испит за осигурителни брокери 13.05.2014 Вторник, 06 Мај 2014
19 ПРВА ОБУКА НА АКРЕДИТИРАНИ ЗАСТАПНИЦИ ЗА ПРОДАЖБА НА ПРОИЗВОДИ ЗА ОСИГУРУВАЊЕ ОД ЗЕМЈОТРЕС ПОДДРЖАНИ ОД ЕВРОПА РЕ Четврток, 03 Април 2014
20 Глобална недела на пари Понеделник, 10 Март 2014
 
« ПочетокПред12345СледноКрај »
Страница 2 од 5

Анкета

Дали сметате дека нашата интернет страница ги задоволува вашите потреби?
 
Дали сметате дека информациите на нашата интернет страница се лесно достапни?
 

 

 

  • Потребна документација
  • Тарифник на АСО
  • Мисија
  • Квартални извештаи
  • Прашајте ја АСО
  • Закони
  • Регистар на друштва за осигурување