Последната промена е направена на:
19 јуни 2019 во 14:26 часот.
Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)Albanian
header_mk
Настани
Филтер по наслов     Прикажи # 
# Наслов Датум
21 Одбележување на Денот на осигурувањето Понеделник, 18 Ноември 2013
22 Спроведена обука за вработените во Агенцијата за супервизија на осигурување Понеделник, 11 Ноември 2013
23 Потпишан меморандум за соработка меѓу АСО и ФЗОМ Среда, 19 Декември 2012
24 Одбележување на Денот на осигурување Понеделник, 05 Ноември 2012
25 Мисија на Светска Банка во Република Македонија, 20-22 јуни 2012 Вторник, 03 Јули 2012
26 Посета на Австриската асоцијација на осигурители Среда, 28 Март 2012
27 Одбележување на две годишнина на Агенцијата за супервизија на осигурување Вторник, 01 Ноември 2011
28 Одржана регионална средба Понеделник, 17 Октомври 2011
29 Регионална конференција: Развој на пазарите за осигурување од невреме и катастрофални ризици во Југоисточна Европа: Од концепт до реалност Четврток, 06 Октомври 2011
30 Организиран еднодневен семинар на тема техники и можности за инвестирање и управување со портфолио Среда, 21 Септември 2011
 
« ПочетокПред12345СледноКрај »
Страница 3 од 5

Анкета

Дали сметате дека нашата интернет страница ги задоволува вашите потреби?
 
Дали сметате дека информациите на нашата интернет страница се лесно достапни?
 

 

 

  • Потребна документација
  • Тарифник на АСО
  • Мисија
  • Квартални извештаи
  • Прашајте ја АСО
  • Закони
  • Регистар на друштва за осигурување