Последната промена е направена на:
15 јануари 2018 во 12:57 часот.
Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)Albanian
header_mk
Настани
Филтер по наслов     Прикажи # 
# Наслов Датум
31 Одржана работна средба на тема "Практичната примена на Европскиот извештај за сообраќајни незгоди во РМ" Вторник, 23 Ноември 2010
32 АСО рамноправна членка на IAIS Четврток, 04 Ноември 2010
33 АСО учествуваше на годишната конференција “Перспективи на осигурителниот пазар на Република Македонија” Среда, 03 Ноември 2010
34 Почеток на обуката за застапници Петок, 15 Октомври 2010
35 Посета на Амбасадорот Ерван Фуере во седиштето на Агенцијата за супервизија на осигурување Четврток, 30 Септември 2010
36 Потпишан меморандум за соработка со Регулаторното тело за финансиски пазар на Австрија Вторник, 28 Септември 2010
37 Склучен Меморандум за соработка со Комисијата за финансиски пазар на Бугарија Среда, 02 Јуни 2010
38 Панел дискусија - Друштва за осигурување, перспективи на бизнисот и импликации на македонскиот пазар на капитал Сабота, 01 Мај 2010
39 Дебата “Развојот на осигурувањето во глобални рамки“ Четврток, 29 Април 2010
40 Склучен Меморандум за соработка со Агенцијата за супервизија на осигурвање на Црна Гора Среда, 21 Април 2010
 
« ПочетокПред12345СледноКрај »
Страница 4 од 5

Анкета

Дали сметате дека нашата интернет страница ги задоволува вашите потреби?
 
Дали сметате дека информациите на нашата интернет страница се лесно достапни?
 

 

 

  • Потребна документација
  • Тарифник на АСО
  • Мисија
  • Квартални извештаи
  • Прашајте ја АСО
  • Закони
  • Регистар на друштва за осигурување