Последната промена е направена на:
23 јули 2018 во 12:30 часот.
Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)Albanian
header_mk

finansiska edukacija

Соопштенија
Филтер по наслов     Прикажи # 
# Наслов Датум
51 Соопштение за спроведување на обука и стручен испит за вршење работи на застапување во осигурување и обука и стручен испит за вршење осигурително брокерски работи Понеделник, 24 Август 2015
52 Работна посета на Австриската Асоцијација на Осигурители Вторник, 07 Јули 2015
53 Известување Среда, 10 Јуни 2015
54 Известување Петок, 05 Јуни 2015
55 Конкурс за годишна награда за млади истражувачи Петок, 08 Мај 2015
56 Известување Понеделник, 20 Април 2015
57 Соопштение за спроведување на обука и стручен испит за вршење работи на застапување во осигурување и обука и стручен испит за вршење осигурително брокерски работи Среда, 08 Април 2015
58 Светска недела на пари Понеделник, 09 Март 2015
59 Oдржана работилница на НБРМ и АСО на тема: Истакнување на потенцијалните влијанија на природните катастрофи врз работењето на комерцијалните банки Четврток, 05 Март 2015
60 Потпишан Колективен договор за независни регулаторни тела Петок, 27 Февруари 2015
 
« ПочетокПред12345678910СледноКрај »
Страница 6 од 11

Анкета

Дали сметате дека нашата интернет страница ги задоволува вашите потреби?
 
Дали сметате дека информациите на нашата интернет страница се лесно достапни?
 

 

 

  • Потребна документација
  • Тарифник на АСО
  • Мисија
  • Квартални извештаи
  • Прашајте ја АСО
  • Закони
  • Регистар на друштва за осигурување