Последната промена е направена на:
10 декември 2018 во 11:04 часот.
Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)Albanian
header_mk
Соопштенија
Филтер по наслов     Прикажи # 
# Наслов Датум
61 КОНКУРС ЗА ДЕЦА И МЛАДИ Среда, 14 Октомври 2015
62 Склучен Меморандум за соработка помеѓу Агенцијата за супервизија на осигурување и Управата за јавни приходи Среда, 14 Октомври 2015
63 Остварувањата во осигурителниот сектор во првата половина на 2015 година и проекциите за тековната година Среда, 16 Септември 2015
64 Известување Среда, 16 Септември 2015
65 Предизвици и трендови на глобалната осигурителна индустрија и нивното влијание на осигурителната индустрија во Македонија – 11 септември 2015 година Четврток, 27 Август 2015
66 Соопштение за спроведување на обука и стручен испит за вршење работи на застапување во осигурување и обука и стручен испит за вршење осигурително брокерски работи Понеделник, 24 Август 2015
67 Работна посета на Австриската Асоцијација на Осигурители Вторник, 07 Јули 2015
68 Известување Среда, 10 Јуни 2015
69 Известување Петок, 05 Јуни 2015
70 Конкурс за годишна награда за млади истражувачи Петок, 08 Мај 2015
 
« ПочетокПред12345678910СледноКрај »
Страница 7 од 12

Анкета

Дали сметате дека нашата интернет страница ги задоволува вашите потреби?
 
Дали сметате дека информациите на нашата интернет страница се лесно достапни?
 

 

 

  • Потребна документација
  • Тарифник на АСО
  • Мисија
  • Квартални извештаи
  • Прашајте ја АСО
  • Закони
  • Регистар на друштва за осигурување