Последната промена е направена на:
20 јуни 2018 во 08:45 часот.
Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)Albanian
header_mk

finansiska edukacija

Соопштенија
Филтер по наслов     Прикажи # 
# Наслов Датум
81 Конкурс за годишна награда за млади истражувачи Четврток, 11 Април 2013
82 Агенцијата за супервизија на осигурување издаде Брошура за осигурување во земјоделството Среда, 11 Јули 2012
83 Регионален семинар за осигурителни регулаторни тела во Централна и Источна Европа и Централна Азија и Транскавказија за макропруденцијална и групна супервизија Петок, 11 Мај 2012
84 Агенцијата за супервизија на осигурување на Република Македонија домаќин на Регионален семинар за осигурителни регулаторни тела Петок, 04 Мај 2012
85 Конкурс за годишна награда за млади истражувачи Вторник, 03 Април 2012
86 Работна посета во Брисел Понеделник, 19 Март 2012
87 Програма за осигурување од ризик од катастрофи Среда, 04 Јануари 2012
88 Средба со претставниците на Меѓународниот Монетарен Фонд (ММФ) Понеделник, 05 Декември 2011
89 Работилница - Ризично базирана супервизија во осигурувањето Понеделник, 07 Ноември 2011
90 Конференција на ЕВРОПА РЕ, “Развој на пазарите за осигурување од невреме и катастрофални ризици во Југоисточна Европа: Од концепт до реалност” Среда, 19 Октомври 2011
 
« ПочетокПред12345678910СледноКрај »
Страница 9 од 11

Анкета

Дали сметате дека нашата интернет страница ги задоволува вашите потреби?
 
Дали сметате дека информациите на нашата интернет страница се лесно достапни?
 

 

 

  • Потребна документација
  • Тарифник на АСО
  • Мисија
  • Квартални извештаи
  • Прашајте ја АСО
  • Закони
  • Регистар на друштва за осигурување